Simand cable co

آوریل 29, 2019 توسط S.shokouhi 0

 کارخانه سيمندکابل بعنوان واحد تولیدی دانش محور در زمینه تولید انواع سیم و كابل با بكار گيري بهترین و روز آمدترین تجهیزات تولیدی طیف وسیعی از انواع سیم و کابل های قدرت تک رشته تا مقطع ۱۰۰۰ میلی متر مربع ، کابلهای ساده و آرموردار چند رشته و سکتورتا مقطع ۳۰۰ میلی مترمربع ، کابلهای کنترل ، انواع کابلهای مخابراتی و کواکسیال و کابل های ویژه استفاده در چاه آب شرب را تولید می نماید.

کلیه محصولات تولید شده در این کارخانه علاوه بر اینکه منطبق با الزامات سازمان ملی استاندارد ایران می باشند مورد تائید وزارت نیرو و وزارت نفت نیز می باشند . بر اساس این شرکت بعنوان یکی از تامین کنندگان مورد تائید شرکت توانیر موفق به اخذ گواهینامه کیفی برای تمامی محصولات خود از پژوهشگاه نیرو گردیده است .

در این مجموعه تولیدی با هدف تولید محصولات با کیفیت منطبق با استانداردهای ملی و بین المللی بخش های مختلفی بشرح زیر مشغول به فعالیت می باشند :

واحد تحقیق و توسعه :

این واحد که با هدف تحقیقات میدانی و ارائه دستاوردهای جدید و کاربردی در طراحی محصولات تاسیس گردیده با حضور استعدادهای جوان و متخصصین با تجربه توانسته است طرح های مبتکرانه بسیاری را درزمینه بسته بندی محصولات وتولید محصولات با کاربرد خاص به انجام رساند بصورتیکه محصولات سیمند کابل در بازار مصرف با نوع بسته بندی منحصر بفرد خود از سایر محصولات متمایز گردیده اند . همچنین طراحی و تولید کابلهای SWR   ویژه نصب در محیطهای آبی با ویژگی های منحصر بفرد از جمله مقاومت در برابر نفوذ آب تا فشار ۴۰ بار ، عدم انتشار فلزات سنگین سمی و مواد شیمیایی آلی از پلیمر به داخل محیط آبی ، طراحی کابلهای چند لایه جایگزین غلاف سرب و انواع کابل های تخصصی از دستاوردهای این واحد می باشد . 

در حال حاضر این واحد انجام پروژه طراحی و تولید کابلهای ویژه صنعت تصفیه فاضلاب و کابلهای اعلام حریق را در دست اقدام دارد .

واحد کنترل کیفیت :

این واحد که وظیفه تطبیق مشخصات محصول با نیازمندیها والزامات استانداردهای مختلف را برعهده دارد ، در سه بخش  کنترل محصولات ورودی، کنترل محصولات حین فرایند و کنترل محصول نهائی  اقدام به بررسی وضعیت کیفی خطوط و محصولات می نماید .

کنترلهای ورودی بر اساس نمونه‌برداری کلیه اقلام و مواد اولیه مصرفی و کنترلهای حین فرایند نیز برای تمامی فرایندهای تولیدی و مطابق دستورالعمل های موجود بصورت نمونه‌برداری و در مواردی بصورت بازرسي ۱۰۰% صورت می‌گیرد.همچنین بررسی کیفیت کلیه محصولات پیش از خروج از کارخانه از وظایف این واحد می باشد .

واحد آزمایشگاه :

آزمایشگاه شرکت سیمند کابل با استفاده از مدرنترین تجهیزات تست مواد اولیه و آزمون پارامترهای الکتریکی و مکانیکی محصولات سیم و کابل با استقرار استاندارد ۱۷۰۲۵ در حال حاضر بعنوان آزمايشگاه همكار مورد تایید موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می‌باشد. این آزمایشگاه ضمن انجام آزمونهای تعیین شده مطابق با استاندارد ملی ایران ISIRI ، توانایی انجام آزمونهای لازم در خصوص محصولات تولید شده مطابق با استانداردهای  استاندارد بین المللی را دارد.

این آزمایشگاه علاوه بر انجام آزمونهای مورد نیاز برای سایر تولیدکنندگان و مشتریان برون سازمانی نیز خدمات ارائه می‌نماید.